/AKTUALNOŚCI
2109, 2018

Harmonogramy zajęć na rok akademicki 2018/2019 – semestr zimowy, I stopień studiów

Wrzesień 21st, 2018|

W gablocie Instytut Historii i Archiwistyki (III piętro, obok pokoju 339) oraz na naszej stronie internetowej w zakładce studia stacjonarne-rozkłady zajęć zostały zamieszczone harmonogramy zajęć na studia stacjonarne I stopnia. Jednocześnie informujemy, że harmonogramy mogą ulec zmianom i modyfikacją , a rozkłady zajęć na studia II stopnia zostaną zamieszczone w najbliższy wtorek. Prosimy o regularne sprawdzanie zmian.

2109, 2018

Inaugurację roku akademickiego 2018/2019 w Instytucie Historii i Archiwistyki UP – 1 X 2018 r., godz. 14.00; Aula Główna UP

Wrzesień 21st, 2018|

Dyrekcja Instytutu Historii i Archiwistyki serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów wszystkich pierwszych roczników studiów stacjonarnych I i II stopnia na Uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2018/2019 w Instytucie Historii i Archiwistyki UP. Wydarzenie odbędzie się 1 października 2018 r. o godz. 14.00 w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego, przy ul. Podchorążych 2 (piętro I). Serdecznie zapraszamy.

2009, 2018

Rozmowa z dr. Marcinem Gadochą o unikatowych studiach podyplomowych „Cracoviana – miasto i region w turystyce”

Wrzesień 20th, 2018|

Rozmowa z dr. Marcinem Gadochą, adiunktem w Katedrze Historii Nowożytnej, kierownikiem Pracowni badań krakowianistycznych i turystyki historycznej w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie o unikatowych studiach podyplomowych „Cracoviana - miasto i region w turystyce”.

2906, 2018

Nagroda dla projektu platformy internetowej „Stories that Move – Narzędzia do przeciwdziałania dyskryminacji”

Czerwiec 29th, 2018|

Pragniemy z dumą poinformować, że projekt "Stories that Move" (www.storiesthatmove.org) otrzymał Medal Comenius EduMedia 2018 za doskonałe materiały dydaktyczne. Ta prestiżowa, międzynarodowa nagroda została wręczona 21 czerwca br. przez Instytut Pedagogiki i Mediów w Berlinie. Kapituła nagrody była pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób międzynarodowy zespół projektowy ‘Stories that Move’ wykorzystał interaktywne i audiowizualne media, celem zaangażowania młodych Europejczyków w walkę z uprzedzeniami, stereotypami i dyskryminacją. Nagrodzone narzędzie internetowe ułatwia nauczycielom rozwiązywanie wielu problemów edukacyjnych i przede wszystkim zachęca młodych ludzi do działania. Projekt realizowany był w latach 2015-2018 przez międzynarodowy zespół, którego koordynatorem była Karen Polak z Domu Anny Frank w Amsterdamie. Polskim partnerem był Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, który reprezentowali: dr Piotr Trojański, mgr Anna Makówka-Kwapisiewicz i mgr Aleksandra Kalisz. Pozostali zagraniczni partnerzy instytucjonalni to: Anne Frank Zentrum, Germany; Eagerly Internet, the Netherlands; erinnern.at - Nationalsozialismus und Holocaust: Gedächtnis und Gegenwart Austria; Internationale School van Amsterdam; #MilanSimecka Foundation, Slovakia; Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Poland; Zachor Foundation for Social Remembrance, Hungary and #MART, Ukraine. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus + i Fundacji [...]

2606, 2018

Ogłoszenie wyników konkursu na Logotyp Instytutu Historii i Archiwistyki

Czerwiec 26th, 2018|

Kapituła Konkursu na Logotyp Instytutu Historii i Archiwistyki wybrała trzy prace konkursowe do drugiego etapu, który zostanie rozstrzygnięty na początku lipca. Wybrani projektanci i graficy zostali powiadomieni o eliminacjach do kolejnego etapu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i nadesłane prace! Zwycięski projekt zostanie opublikowany na stronie Instytutu Historii i Archiwistyki w lipcu 2018 r.

1306, 2018

Zaproszenie na wydarzenie archiwalne „HALO, tu Archiwum!”

Czerwiec 13th, 2018|

Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu edukacyjnym „Halo, tu Archiwum!". „Halo, tu Archiwum!” to cykl spotkań edukacyjnych, organizowanych przez Archiwum Narodowe w Krakowie z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów 2018. Zajęcia w Krakowie będą odbywały się w dn. 15–16 czerwca 2018 r. w siedzibie Archiwum Narodowego w Krakowie (30–960 Kraków, ul. Sienna 16). W trakcie specjalnie przygotowanych warsztatów i prelekcji, skierowanych do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy), uczestnicy będą mieli możliwość poznania tajników pracy archiwalnej i nie tylko. Uczestników indywidualnych zapraszamy na zajęcia w sobotę 16 czerwca, na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy. Szczegóły w załączniku.