Prof. David Fishman Dyrektor Project Judaica Jewish Theologicial Seminary of America (JTS) w Nowym Jorku z wizytą w Instytucie Historii i Archiwistyki UP

W dniu 12 stycznia br. (tj. w czwartek) w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie gościł Prof. David Fishman Dyrektor Project Judaica Jewish Theologicial Seminary of America (JTS) w Nowym Jorku. JTS należy do ścisłej światowej czołówki ośrodków naukowo-badawczych w zakresie studiów żydowskich. Ośrodek ten kształci studentów i realizuje szereg projektów naukowych we współpracy z wiodącymi uczelniami świata. Przedmiotem całodziennych rozmów dyrektora IHiA dra hab. prof. UP Łukasza Tomasza Sroki z amerykańskim gościem była możliwość wspólnej realizacji przez JTS oraz IHiA UP programu badań dotyczącego historii i kultury Żydów galicyjskich.

Prof. David Fishman z wizytą w Instytucie Historii i Archiwistyki UP