Spotkanie inaugurujące projekt „PRIMUS GRADUS”

W dniu 29 listopada o godzinie 12:00 w Audytorium im. Prof. Wincentego Danka odbędzie się spotkanie inaugurujące projekt „PRIMUS GRADUS”. Celem projektu jest promocja oryginalnych prac licencjackich i magisterskich Studentów Instytutu Historii i Archiwistyki, które ukazały się drukiem. Spotkanie ma służyć nie tylko uhonorowaniu najbardziej zaawansowanych naukowo Studentów IHiA, ale również inicjowaniu działań motywacyjnych dla pozostałej młodzieży studenckiej. Chcemy pokazać, że stwarzamy możliwości do rozwoju dla najlepszych Studentów Naszego Instytutu, co pozostaje w zgodności nie tylko z Naszymi ambicjami, ale też z oczekiwaniami i wymaganiami Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Tematem spotkania będzie praca Studenta Zbigniewa Razowskiego zatytułowana: „Na cztery świata strony. Losy Żydów chrzanowskich podczas Holocaustu”. Praca ta została wydana drukiem przed kilkoma miesiącami w „Chrzanowskich Zeszytach Muzealnych” (wydawca Muzeum w Chrzanowie im. Mazerakich). Promotorem pracy jest Pani Prof. Anna Zapalec. W spotkaniu wezmą udział również: dyrektor Muzeum w Chrzanowie Pa.n Zbigniew Mazur oraz świadek historii opisanej przez Pana Razowskiego – Pani Kazimiera Trębacz.

primus-gradus-29-11-2017