Spotkanie autorskie z Marcelem Goldmanem z cyklu „Spotkania ze Świadkami Historii” – 25 stycznia 2019 r. (piątek), godz. 13:30, IHiA sala 337

Zapraszamy Państwa do udziału w nowym cyklu organizowanym przez Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: „Spotkania ze Świadkami Historii”.

Spotkanie odbędzie się  25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 13:30 w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (sala 337). Cykl inaugurujemy spotkaniem autorskim z Marcelem Goldmanem, Krakowianinem zamieszkałym w Tel Awiwie, ocalałym w niezwykłych okolicznościach z Holocaustu, cenionym izraelskim ekonomistą, Który wybił się w bankowości. Spotkanie odbędzie się na kanwie najnowszego tomu wierszy i opowiadań Marcela Goldmana pt. „A w nocy przychodzą myśli”. Spotkanie odbędzie się ze specjalnym udziałem Prof. dra hab. n. med. Aleksandra B. Skotnickiego, wybitnego lekarza i jednocześnie badacza i propagatora wiedzy o historii Żydów krakowskich i środowisku Żydów polskich rozsianym dzisiaj po całym świecie, także w Izraelu. W spotkaniu weźmie udział również Pan Paweł Lachowski, Przyjaciel Marcela Goldmana, zaangażowany w wydanie Jego ostatniej książki. Spotkanie poprowadzi Dr hab. prof. UP Łukasz Tomasz Sroka, dyrektor Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

plakat informacyjny