Zagraniczna misja naukowa studentów Instytutu Historii i Archiwistyki – Bałkany 2019

Studenci Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie często uczestniczą w krajowych i zagranicznych misjach naukowych, które realizują pod kierunkiem pracowników naukowych. W ostatnich latach wyprawy badawcze organizowane są głównie poza granice Polski. W ich trakcie studenci przygotowują oryginalne i unikatowe prace dyplomowe (licencjackie i magisterskie) dotyczące losów Polaków rozsianych w różnych regionach Europy. W tym roku, w październiku, studenci z kierunków Historia oraz Turystyka historyczna wyprawią się do serbskiej Wojwodiny, aby tam w miejscowości Ostojićevo prowadzić i rejestrować wywiady z lokalną społecznością oraz gromadzić materiały źródłowe, które następnie posłużą im do przygotowania prac dyplomowych, licencjackich i magisterskich. Dla studentów, to wyjątkowa możliwość zdobycia doświadBałkany 2czenia zawodowego i oryginalnych materiałów potrzebnych do dalszego rozwoju naukowego. Poniżej fotorelacja z ostatniego wyjazdu do rumuńskiej Bukowiny.